Historie Jaksi Taksi

 

1997 zima

Basu bere Stressmaker. Kapela získává zkušebnu v Praze, v jeslích uprostřed sídliště. Začíná se s pravidelnějšími zkouškami, občasným cvičením na nástroj. Výsledkem je příprava materiálu na novou desku, na kterou se členové opět skládají ze svých osobních finančních zdrojů.

1997 jaro

Vzniká první CD „Hysterčák“. Kapela se zadlužuje, kde se dá. Začínají první problémy s distribucí kazet a CD, první časové komplikace kvůli školám ( všichni tři na VŠ ), Stressmaker navíc pracuje, takže když je zkouška, zbývá se jenom modlit zda dorazí všichni.

1997 podzim

Kapela díky přibývajícím koncertům zažívá poněkud „divoké“ období provázené občasnou demolicí okolí a několika ostřejšími konflikty s pořadateli i diváky. Jedinou starostí je provokovat všechny a všude. Vrcholem je soutěž začínajících kapel, která je ze strany JT pojata narozdíl od supervážných bigbeatových, metalových, crossoverových bandů zase osobitým způsobem. Do dotazníku kde jsou požadovány informace o kapele je napsáno stručně: Hovno, hovno, hovno. Polovina času pro vystoupení se na pódiu prokecá, v průběhu koncertu si Aleš odskakuje na WC a Radek se pouští do 5 minutové improvizace na jedné struně. Končí to menším fyzickým střetem s jedním z porotců s jasnou převahou zmiňovaného porotce ( byl v právu a z naší strany to byla debilita ). Výjimkou není svlíkání na pódiu, plivání na publikum atd, vše samozřejmě se značnou podporou alko tekutin a měkkých drog. ( Všem, kterým jsme se nestihli omluvit se tímto omlouváme, protože jsme někdy byli asi opravdu zlí ).

1998 léto

Přichází Bžabža na basu. Toto období je asi zlomové, protože všichni začínají poctivě zkoušet a z kapely, která byla jenom zástěrkou pro večírky a mejdany, vzniká kapela regulérně fungující, zkoušející a hrající. Výsledkem je materiál k nově připravované desce.

1999 zima

Vychází „Uvěř a zaplať“, deska, se kterou jsou všichni z kapely spokojeni. Bohužel finanční problémy a nezaplacené dluhy z desky „Hysterčák“ nedovolují vydání „Uvěř a zaplať“ také na CD, takže pro tuto chvíli jenom kazety. Přichází „pozvánka“ na vojnu na kterou Radek a Aleš reagují nástupem na civilní službu. Co se zdá být na první pohled nevýhodou, v pozdějším období se ukáže jako výhoda, protože čas strávený ( prospaný ) na civilce je využit k pravidelnému zkoušení a k intenzívnějšímu koncertování.

2000 léto

Bžabža se odchází věnovat studiu na VŠ. Věčné problémy s byskytaristou se rozhodne radikálně řešit Radek Přechází z kytary na basu. Na kytaru přichází LaDeyf. Pouhých 6 měsíců po příchodu La Deyfa vzniká jedna z nejrychlejších desek v této republice z oblasti melodických kapel „Na běžícím pásu“. Problémy s penězma se stále táhnou, takže opět pouze na kazetách. Ani jeden z titulů kapela záměrně neuvolní do oficiálních distribučních sítí, ani jeden z nich neprezentuje v oficiálních médiích. Radek a Aleš uzavírají svá studia na vysokých školách.

2001 jaro

Přípravy na novou desku. Po předchozí Na běžícím pásu chtějí členové kapely nahrát něco klidnějšího, více optimističtějšího, ale musí to mít stále šťávu a jasný názor. V květnu vychází plod tohoto snažení, podle většiny nejpovedenější deska JT - „On-line“. Jelikož jsou texty na této desce daleko přístupnější i lidem nepohybujícím se v punkovém hnutí, prezentuje se tato deska i v oficiálních médiích. Částečně se kompenzují finanční dluhy za předchozí desky, takže On-line vychází jak na kazetách tak i na CD, ale hlavně.

2001 podzim

Finanční situace dovolí vydání předchozích titulů „Uvěř a zaplať“ a „Na běžícím pásu“ i na CD. Rovněž vychází na CD i nejstarší demáčové tituly „TRZBK“ a „Málo krve“. Jednou měsíčně se konají legendární koncerty na pražském Opatově. Ten poslední a nejlepší zároveň znamená konec této tradice, neboť kapacita sálu je třikrát překročena a asi 100 lidí se dovnitř vůbec nedostane. Majitel se pochopitelně bojí o bezpečnost klubu a lidí a další koncerty zakazuje.

2002 zima

Odchází La Deyf a na kytaru přichází někdejší baskytarista kapely Bžabža.

2002

Tento rok je ve znamení neustálého koncertování po celé ČR a SR, takže nezbývá čas na natočení nového materiálu. Na koncertech občas na kytaru vypomáhá i Martin. Stihnou se ale natočit za přispění kamarádů dva videoklipy. V závěru roku se pořizuje záznam z koncertu, který by měl v první polovině roku 2003 vyjít na CD a MC.

2003

Začíná příprava na novou desku, která by měla být natočena v květnu 2003 a vyjít v září téhož roku.

2003 podzim

Deska je hotova, kapela se domlouvá na spolupráci a na vydání deksy s vydavatelstvím BMG. Vychází v listopadu 2003 pod názvem “Všechno dobrý”. K vidění je rovněž videoklip ke stejnojmenné písni, který je odvysílán ve vybraných pořadech . V hitparádě Medúza postoupil díky hlasování fans do tzv. Zlaté medúzy.

2004 jaro

K nově vydané desce následuje řada koncertů po celých Čechách, zakončena účastí na nejvýznamnějších festivalech v republice jako např: Rock for people, Trutnov open air atp. Již začátkem léta bylo plánováno natáčení nové desky, ale kvůli častému koncertování a dalším aktivitám se posouvá na únor 2005. Deska pak vyjde na jaře nebo na podzim téhož roku.

2004 podzim

Kapela pokračuje v řadě koncertů po Čechách a pomalu začíná připravovat materiál k nové desce. V tomto období s kapelou vystupuje hostující nezapomenutelný dvoumetrový kytarista s přezdívkou „Skíňa“. V průběhu skládání nových písní kapela propouští Máru z postu kytaristy a rozpracovaný materiál dokončuje s novým kytaristou bývalé punkové kapely Měhrot a nyní novým přírůstkem kapely JT Carlosem. Časem se ke kapele připojuje i Carlosův spoluhráč z kapely Měhrot – Štěpán. Radek tak přechází na post kytaristy.

2005 jaro

V průběhu měsíce února je natáčena deska v pražském studiu Hostivař. Kapela na ní pracuje zatím nejdelší dobu ve své historii. Deska je hotova již na jaře, ale její vydání je plánováno až na podzim. Ještě v průběhu května je natočen videoklip k písni Ruce spojený, který úspěšně boduje v hitparádě TV Očko.

2005 léto

Kapela léto roku 2005 věnuje hraní na letních festivalech a účastní se většiny významných letních festivalů ( Masters of rock, Benátská noc, Sázava fest a pod ) a připravuje vydání nového alba.

2005 podzim

1.9.2005 vychází dlouho očekávaná deska „Zachovejte paniku“. Přináší mnoho novinek a zároveň je to nejdelší album v historii kapely. Skupina se v rámci vydání desky zapojuje do projektu Adopce na dálku a po období nesmlouvavé kritiky na všechny strany se tak snaží přispět i něčím pozitivním. S novým albem vychází singl „Škola“, který je nasazen v podobě videoklipu do všech TV hitparád ( Meduza, T-music, Eso a pod ). Deska dokonce boduje v prodejní hitparádě IFPI na 11 místě, což je pro tento styl hudby velice neobvyklé. Od 1.9.2005 rovněž začíná úspěšné turné pod názvem Snowboardonline.cz Tour 2005, které čítá více než 40 koncertů po celé ČR. Součástí turné je rovněž účast na podzimním festivalu v rámci Sázava festu a předskokanství před německou kapelou Die Happy v rámci jejího světového turné v Praze a ve Zlíně.

2006 - 2007

Celý rok 2006 se nese v duchu intenzivního koncertování  jak v klubech, tak i v kulturních domech po celé České republice i mimo ní. Koncem roku kapela začíná pracovat na novém materiálu, ale díky velkému množství živých vystoupení je příprava skladeb mnohem pomalejší, než tomu bývalo u dřívějších alb.

2008

Po dlouhé přípravě vychází album Optimista. Název je vzhledem k částečné ponurosti a textové vážnosti poněkud paradoxní. K desce vychází jediný videoklip k titulní písni Optimista.
Kapela odehraje za dva letní měsíce přes 30 koncertů, což je zatím nejvíce v její historii.

2009

V tomto roce kapelu opouští bubeník a její zakládající člen Aleš. Na bubenickém postu se střídají zejména Honza a Filip.

2010

Začínají přípravy na nové album. 

2011 - 2012

Vychází album Signál. Protože u předchozí desky se dostalo ztvárnění v podobě videoklipu pouze jedné písni, kapela slibuje s příchodem nového CD daleko větší přísun videomateriálu. A tak postupně vznikají klipy k písním Cítím, Maturitní večírek, Víme svý, Vteřina a Signál. Zejména Maturitní večírek a Víme svý si získávají pozornost. Maturitní večírek odmítají někteří dramaturgové vysílat, pro přílišný obsah nahoty některých aktérů. Samotný kanál Youtube zpřístupnil sledování necenzurované verze pouze uživatelům  nad 18 let. Kapela vydává prohlášení týkající se pokrytectví jednotlivých televizních stanic, které vysílají drastické záběry z válek, přičemž obrázky z oslav mladých lidí považují za pohoršující. Videoklip Víme svý se pak dostal do tzv. seriózního zpravodajství, protože kapela v něm vyzvala občany k volební účasti do parlamentních voleb, bez ohledu na to, jakou stranu budou volit.

2013

 V polovině roku opouští kapelu baskytarista Pavel, pro kterého je čím dál těžší skloubit časově dohromady studium na vysoké škole, pracovní povinnosti a pravidelné koncertování. V úplném závěru roku se pak Radek léčí s těžkou angínou a kapela je tak po prvé ve své historii nucena zrušit několik koncertů. V minulosti se nerušil koncert ani když měl bubeník Aleš vyvrtnutý kotník a odehrál celý koncert se sádrou na noze. 

2014

Začátkem roku dostává kapela novou tvář a energii. Do kapely přichází na basovou kytaru Tony, který už v minulosti odehrál s JT několik společných koncertů a kytarový post posiluje Schimmi. Následuje úspěšné společné jarní turné s kapelou Harlej a následně mnoho letních festivalů. Před koncem prázdnin se ještě stihne dotočit klip na píseň Vteřina, která je zajímavá tím, že podstatnou část klipu tvoří záběry na fanoušky a návštěvníky koncertů. Počátkem října pak kapela vypouští společně s klipem zcela nový Singl s názvem Selfie, který ihned boduje  v několika rádiových hitparádách.
Na podzim pak pro velký úspěch  pokračuje společné podzimní turné s kapelou Harlej.